Böbrek Ağrısı Nedir?

Böbrek Ağrısı Nedir?

Böbrek Ağrısı Nedir? Sorusunun yanıtı ve bir çok bilgiye Prof. Dr. Emin ÖZBEK kişisel web sitesinden erişebilir ve her türlü sorununuz için kendisini arayabilirsiniz.

Böbrekler, kalp ve mide gibi son derece kritik bir öneme sahip iç organlardır. Onların eski işlevlerini yerine getirememesi birçok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir. Böbrek ağrısı çeken kişilerin günlük hayatları tamamen felce uğramaktadır. Böbrek sağlığına dikkat etmek için bol bol su tüketmek dışında dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar mevcuttur.Böbreklerin işlevi ve amacı, fazla sıvı ve atık ürünleri vücuttan uzaklaştırmaktır. Böbrekler vücudun hem sol hem de sağ tarafında sırt kaslarına karşı üst karın bölgesinde yer alan organlardır.

Böbrek ağrısı, böbreklerde olan bir hastalık, bir darbe ya da yaralanma sonucu vücudun üst karın bölgesinin yan ya da arka tarafında, çoğunlukla tek taraflı hissedilen ağrı ya da rahatsızlık hissidir.

Böbrek ağrısının nedenleri, esas olarak idrar yolu enfeksiyonları ve böbrek taşlarıdır. Bununla birlikte, “böbrek yırtılması” ile sonuçlanabilen penetran ve künt travma gibi birçok başka böbrek ağrısı sebebi vardır.

Yaşanan böbrek ağrılarının nedenlerini bir sonraki yazımızda sizlerle paylaşmaktayız. Daha fazlası ve randevu talepleriniz için iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan randevu alabilirsiniz.

Yorum ekleyin

E-posta adresinizi kimse görmeyecek.

WhatsApp ile Ulaşın!
1