Böbrek Yetmeliği Nedir?

Böbrek Yetmeliği Nedir?

öbrek Yetmeliği Nedir? Hakkında Merak Edilen Bilgiler ve sorularınız için www.dreminozbek.com adresimizden doktorumuza anında ulaşabilirsiniz.

Vücudumuzda bulunan yumruk büyüklüğü kadar omurgamızın her iki yan tarafında da yer alan böbreklerimiz vücudumuzdaki atık tüketimi yapılan ürünler, fazla sıvının vücuttan atması görevini yerine getirmekte olan organımızdır. İnsan vücudundaki tuzu, potasyum ve asit içeriğinin düzenlenmesi de bu organımızın görevi olarak bilinmektedir. İnsanda normal olarak çalışmakta olan böbreğimiz her gün 200 lt. sıvı kanı filtreler ve geri dönüş işlemini gerçekleştirir. Atık ürünlerin vücudumuzdan atılmasının yanı sıra bu organımızın vücudumuzdaki sıvıyı dengelemektedir. Aynı zamanda kırmızı kan hücrelerinin üretimlerini de kontrol etmekte olan böbreğimiz bu denli hayati görevleri bulunmaktadır. Böbreğimiz kan basıncını düzenleyecek olan hormonlarımızı düzenler, kemikleri destekleyici aktif D vitamini formunu üretir..

Böbrek Yetmezliği Nedir? Böbrek yetmezliği, kronik böbrek problemleri ve hastalıkları zamanın içinde fonksiyonları kaybetmektedir. Bianda gelişmeyen kronik böbrek yetmezliği kademeli olarak yaşanmaktadır. Bunun altında yatan nedenlere bağlı gün ilerledikçe böbreklerin fonksiyon kayıpları ve sonunda ise böbrekleri tamamen çalışamaz duruma getirebilmektedir.

Sizlerde böbrekleriniz ile ilgili soru ve sorunlar için, Üroloji Uzmanı Profesör Doktor Emin Özbek hocamızla irtibata geçebilir ve doktorumuzdan randevu alabilirsiniz.

Doktorumuza web sitemiz üzerinde yer alan Soru – Cevap menüsü üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.

Yorum ekleyin

E-posta adresinizi kimse görmeyecek.

WhatsApp ile Ulaşın!
1