H&QL-For Men | Erkek Cinsel Sağlığı İçin Gıda Takviyesi

Ana sayfa » H&QL-For Men | Erkek Cinsel Sağlığı İçin Gıda Takviyesi

Erkekler için gıda takviyeleri genellikle erkeklerin genel sağlık ve yaşam kalitelerini desteklemek için tasarlanmış takviyelerdir. Bunlar genellikle vitaminler, mineraller, bitkisel özler ve diğer besin maddelerini içerir.

H&QL-For Men | Erkek Cinsel Sağlığı İçin Gıda Takviyesi

H&QL FOR MEN: Erkekler için cinsel gıda takviyesidir.

Ürün bilgisi

L-arjinin:               (600 mg/2 kapsül)

L-sitrülün:             (400 mg/2 kapsül)

Taurin:                   (100 mg/2 kapsül)

Pycnogenol®:       (100 mg/2 kapsül)

Epimedium:          (80 mg/2 kapsül)

Panax:                    (80 mg/2 kapsül)

Genel Bilgiler

L arjinin

L-arginin, vücutta nitrik oksit (NO) üretiminde çok önemli bir rol oynayan bir amino asittir. Nitrik oksit bir vazodilatördür, kan damarlarının gevşemesine yardımcı olarak kan akışını düzenler. Bu şekilde genital bölge kan akımını da düzenleyerek cinsel fonksiyonları üzerinde rol oynar.

L-arginin takviyesinin cinsel sorunları olan erkeklerde, özellikle de altta yatan endotel disfonksiyonuna (kan damarlarının düzgün çalışmadığı bir durum) sahip olanlara yardımcı olur. L arjinin, nitrik oksit sentezlenmesi için gerekli olan bir amino asittir. Dokulara yeteri kadar kan gelebilmesi için damarların genişlemesi gerekir, bunu da sağlayan nitrik oksittir. Eksikliğinde organlarda yeteri kadar kanlanma olmaz.

L-Sitrülin

Sitrülin, L-arginin ile yakından ilişkili olan ve vücutta nitrik oksit (NO) üretiminde rol oynayan başka bir amino asittir. Sitrülin vücutta L-arginine dönüştürülür. Bu dönüşüm öncelikle böbreklerde meydana gelir.

Sitrulin takviyesi, vücuttaki L-arginin seviyelerini artırarak dolaylı olarak NO seviyelerini artırabilir. Sitrülin takviyesi, plazma arginin düzeylerini arttırmada tek başına L-arginin takviyesinden daha etkilidir, çünkü sitrülinin vücut tarafından daha kolay emilmekte ve karaciğerde metabolizmaya daha az maruz kalmaktadır.

Taurin

Taurin, beyin, kalp ve iskelet kası da dahil olmak üzere vücudun çeşitli dokularında doğal olarak bulunan kükürt içeren bir amino asittir. Kalp, iskelet kası ve beyin gibi dokularda fazla miktarda bulunur. Bir nörotransmitter olarak görev yapar, iyon dengesini düzenlemek gibi çeşitli fizyolojik roller oynar.

Taurinin kendisi nitrik oksit (NO) seviyelerini doğrudan etkilemezken, çeşitli mekanizmalar yoluyla NO üretimini dolaylı olarak etkileyebilir. Taurin, kalsiyum kanalı aktivitesini etkileyerek dolaylı olarak NO üretimini etkiler. Kalsiyum akışı, NO sentezinden sorumlu enzim olan endotelyal nitrik oksit sentazın (eNOS) aktivasyonunu tetiklediği için NO üretiminde artış gerçekleşir.

Pycnogenol

Pycnogenol, Fransız deniz çamı ağacının (Pinus pinaster) kabuğundan elde edilen patentli bir ekstrakttır. Güçlü antioksidanlar olan başta prosiyanidinler olmak üzere biyoflavonoidlerin bir karışımını içerir.

H&QL For Men’de L-arjinin, L-sitrülin ve Pycnogenol’ün birleştirilmesindeki mantık L-arginin ve L-sitrülin’in nitrik oksit (NO) üretiminin öncüsü olması, Pycnogenol’ün ise L-arginini NO’ya dönüştürmekten sorumlu enzimin (NOS) aktivitesini artırmasıdır. Pycnogenol, L-arginin ile kombinasyon halinde sinerjik etki gösterir.

Panax ginseng

Genellikle basitçe ginseng olarak anılan Panax ginseng, özellikle Doğu Asya’da geleneksel tıpta yüzyıllardır kullanılan popüler bir bitkisel üründür. Ginsenoidler ve ginseng saponinler olarak bilinen biyolojik aktif bileşenlerden meydana gelir. Bu her iki bileşen de NO salınımını artırarak penis dahil vücuttaki kan damarlarını gevşeterek kan akışını sağlar.

Panax ginseng’in cinsel fonksiyonları bazı potansiyel mekanizmalar aracılığıyla gerçekleşmektedir.

Epimedium

Azgın teke otu olarak da bilinen Epimedium (İcariin), yüzyıllardır geleneksel Çin tıbbında kullanılan bir bitkidir.  Epimedium’un içerisindeki aktif madde olan icariin, fosfodiesteraz-5 inhibitörü (PDE5i) etkisiyle NO/cGMP yolu üzerinden düz kas gevşemesi yaparak kan damarlarının genişlemesine ve dokulara kan artışına yardımcı olur.

H&QL FOR MEN  nasıl kullanılır?

İlk 2 hafta boyunca 12 saat arayla günde ikişer tablet, ikinci haftadan sonra birer tablet bol su ile alınır.

H&QL FOR MEN: Sinerjik, antioksidan, antiinflamatuvar ve damar genişletici etki

 1. Bileşenlerinden L arjinin ve L sitrülin nitrik oksit üretimi için başlangıç maddesini sağlar.
 2. Pycnogenol ve Taurin,  panax ve epimedium nitrik oksit üretiminden sorumlu enzimleri (NOS)  etkileyerek NO yapımını artırır. Bu şekilde NO üretimini artırarak damar genişlemesi ve organların kanlanmasını düzenlemede sinerjik etki gösterir.
 3. Taurin, panax, Pycnegenol ve epimedium antioksidan, antiinflamatuvar etkilidir.
 4. L- arjinin, L- sitrülin, Pycnogenol, Taurin,  panax ve epimedium sperm üretimi ve olgunlaşması ile ilgili mekanizmalarda rol alır.

 Bu şekilde H&QL FOR MEN erkeklerin doğal yollarla sağlıklı cinsel yaşamlarına yardımcı olur.

Uyarılar

 • Bu ürünler ilaç değildir, gıda takviyesidir.
 • Önerilen dozlar erişkinler içindir.
 • Önerilen günlük alım miktarını aşmayınız.
 • Gıda Takviyeleri normal beslenmenin yerini alamaz.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır.
 • Hastalıkları önlemek veya tedavi etmek amacıyla ilaç olarak kullanılamaz.
 • Hamile, emziren, hasta veya ilaç kullanan kişiler mutlaka doktorlarına danışmalıdır.
WhatsApp
1