Prostatta Açık Tüp MR Teknolojisi

Prostatta Açık Tüp MR Teknolojisi

Prostatta Açık Tüp MR Teknolojisi kullanımı hakkında kısa bilgiler ve soruların yanıtları için web sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Prof. Dr. Emin ÖZBEK´in kişisel web sitesinde bir çok bilgi ve zengin içeriğe anında ulaşabilirsiniz. MR teknolojisi ile vücudunuzun herhangi bir bölümünde detaylı görüntüleme yapılabilmektedir. Genelde kapalı MR ve açık MR seçenekleri sunulmakta olan bu görüntüleme yöntemlerinde Kapalı MR´lar kolostrofobik etki sebebi ile tercih edilmek istenilmemektedir. Açık MR´da vücudunuzun çeşitli bölümlerinde görüntü kalitesi bakımından detaylı sonuçlara erişilebilmekte sorunlar yaşanabilmektedir. Ancak bu iki teknolojisinin bir başka çeşidi olan Açık Tüp MR´da ise daha geniş bir iç haciminin bulunmasıdır.

Dar alanda oluşulan ve görülen klostrofobi etkisi bazı hastalarımız için sıkıcı ve endişe verici bir durumu ifade etmektedir. Görüntülenecek olan alandaki nitelikleri böz önüne aldığımızda Açık Tüp MR teknolojisinde hastalar 70 santimetre genişliğinde bir iç hacimde MR görüntüleme hizmetini almış olurlar.

Aynı zamanda kilolu hastalarımızın da kapalı MR çektirme konusunda sıkıntıları doğmaktadır. Hacim anlamında daha geniş bir alana sahip olan Açık Tüp MR cihazları daha fazla tercih edilmektedir. Açık tüp MR cihazı kapalı tipe göre daha geniş bir iç hacime sahiptir. Ses şiddetinin daha sınırlı olması da ayrıca bu ciahzların en bilindik özelliklerindedir.

Daha fazla bilgi ve ürolojik sorunlarınız için hemen bize web sitemizde bulunan numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum ekleyin

E-posta adresinizi kimse görmeyecek.

WhatsApp ile Ulaşın!
1