Sertleşme Sorununa Penis Protezi Tedavisi

Sertleşme Sorununa Penis Protezi Tedavisi

Sertleşme Sorununa Penis Protezi Tedavisi imkanı mümkün. Konu ile ilgili bazı ana bilgileri sitemizden edinebilir, soru ve sorunlarınız için doktorumuzu arayabilirsiniz.

Peniste bulunan sertleşme bozuklukları bulunan hastalarda ilaçlı tedavilerin yanıt alınamadığı durumlarda uygulanabilen bir cerrahi yöntemdir. Penil protez implantasyonu ile bu probleme çözümler bulunabilmektedir. İlaç teavilerinin, bazı damar ameliyatlarının uygulandığı ve giderilemediği durumlarda, penil protez ameliyatları yapılabilmektedir. Bu ameliyatların öncesinde tabikide rutin olarak kan tetkikleri, penisteki kan akışı vb.. bilgiler elde edilmektedir. Özel bir ultrason ile elde edilmekte olan bu bilgilerle, ölçümlerle peniste bulunan kanlanma bozuklukları da net olarak görülecektir.

Penis içerisinde çoğunlukla ele gelen sertleşmiş tabakaların bulunması, peniste ağrılır bir süreç ile başlamaktadır. Sertleşme anında peniste eğrilik yapan hastalıkta ise eğer sertleşme güçlüğü başlamışsa penisin içerisine enjekte edilmekte olan özel bir test yapılmaktadır. Bu yapılacak olan testin sonrasında ise protez yerleştirmek için tanısal olarak kullanılacaktır.

Bu ameliyatlar sertleşme bozukluğu bulunan erkek hastalarımızda uygulanmaktadır. Son tedavi seçeneği olarak ameliyat ile erkeklerde penis içerisine yerleştirilmek üzere özel olarak üretilmiş bir malzemedir. Penil protez ameliyatları yerleştirilecek olan protezin tipine göre 45 dakika iel 2 saat arasında değişebilmektedir. Ameliyat sırasında doku çıkarılmamaktadır. Ciddi kan kaybı olması olasılığı ise neredeyse hiç bulunmamaktadır. Ameliyat sonrasında hastanede kalma süresi ise 2 gün ile 5 gün sürebilmektedir. Bazı durumlarda antibiyotiklerin koruyucu olarak enjeksiyonlar verilmesi durumu bu süreyi daha da uzatabilmektedir.

Konu ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soru ve sorun için doktorumuza ulaşabilirsiniz.

Yorum ekleyin

E-posta adresinizi kimse görmeyecek.

WhatsApp ile Ulaşın!
1