Nişantaşı Androloji uzmanı

Şişli – Nişantaşı Androloji Uzmanı/ Doktoru – İstanbul

Şişli – Nişantaşı’nda Androloji Uzmanı mu arıyorsunuz? Ürolojik hastalıkların tanı ve tedavisinde doktorumuz, Prof. Dr. Emin ÖZBEK’ten randevu alabilirsiniz.

Androloji Nedir?

Androloji, erkek üreme organları ve boşaltım sistemi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Erkeklerdeki hormonal fonksiyonları, üreme yeteneğini, üreme organlarını ve idrar sistemini incelemeyi içerir. Androloji, erkek üreme sağlığı ile ilgili birçok sorunu tanımlar, tedavi eder ve yönetir.

Androloglar, erkek üreme sağlığı, infertilite (kısırlık), erektil disfonksiyon (sertleşme bozukluğu), prostat problemleri, idrar yolu enfeksiyonları ve diğer erkek üreme sorunlarına yönelik tanı, tedavi ve yönetim hizmetleri sunarlar.

Androloji, erkek üreme sağlığına odaklanarak, erkeklerin sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine ve cinsel sağlıklarını korumalarına yardımcı olur.

Androloji Neye Bakar?

  • Androloji, erkeklerdeki üreme sistemi, üreme fonksiyonları, hormonal düzenleme, idrar yolu sistemleri ve bunlarla ilgili sorunlara bakar. Bu sorunlar şunları içerebilir:
  • Erkek infertilitesi (kısırlık)
  • Cinsel fonksiyon bozuklukları, örneğin erektil disfonksiyon (sertleşme bozukluğu)
  • Prostat problemleri, örneğin prostat kanseri, prostat büyümesi veya prostat iltihabı
  • Testislerdeki hormonal dengesizlikler, örneğin testosteron eksikliği veya fazlalığı
  • Erkeklerde idrar yolu sorunları, örneğin idrar yolu enfeksiyonları veya idrar kaçırma
  • Klinefelter sendromu, Turner sendromu ve diğer genetik bozukluklar
  • Androloglar ayrıca erkeklerdeki cinsel sağlık ve doğum kontrolü gibi konularda da danışmanlık hizmetleri sunabilirler. Androloji, erkeklerin sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine ve cinsel sağlıklarını korumalarına yardımcı olur.

Androloji Uzmanı

Bir Androloji Uzmanı, erkeklerin üreme sağlığı ve hormonal dengeleri ile ilgili sorunları teşhis etmek, tedavi etmek ve yönetmek için eğitimli bir tıp uzmanıdır. Androloglar, genellikle üroloji, endokrinoloji veya jinekoloji alanında uzmanlaşmış tıp doktorlarıdır.

Androloji doktorları ayrıca erkek infertilitesi, cinsel fonksiyon bozuklukları, prostat problemleri, idrar yolu enfeksiyonları ve hormonal dengesizlikler gibi konularda hastaları danışmanlık hizmetleriyle desteklerler. Androloji uzmanları, hastaların genel sağlık durumlarına, tıbbi geçmişlerine ve semptomlarına dikkatlice bakarak, doğru teşhis ve tedavi planı oluştururlar.

Androloji uzmanları ayrıca cinsel sağlık ve doğum kontrolü gibi konularda da danışmanlık hizmetleri sunabilirler. Bu nedenle, erkeklerin cinsel sağlıklarını ve üreme sağlıklarını korumalarına yardımcı olurlar.

Şişli – Nişantaşı’nda Androloji Uzmanı arıyorsanız aşağıdan online randevu alabilirsiniz.

Mayıs 2024
Pts
Sal
Çar
Per
Cum
Cts
Paz
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp
1